Başkanımız Özgeçmişi

Başkan Cemal SEVEN 1979 yılında Diyarbakır Hazro da doğdu ve ilk işe 1990 yılında Diyarbakır da Fatih kebap salonunda bulaşıkçı olarak başlamıştır. 3 ay çalıştıktan sonra Antalya Manavgat ilçesine gitti orda Develi restoranta bulaşıkçı olarak tekrar işe başladı 3 ay sonra Hüseyin usta yanına çırak işe başladı Hüseyin usta yanında ilk ustalık deneyimine başladı.Başkan SEVEN burada tam on yıl devamlı çalışmıştır. Daha sonra mesleğine daha farklı şeyler öğrenmek ve kendini geliştirmek adına Alanya mevkiyin de çimtur otel de iş başı yaptı bir yıl sonra askerlik görevimi yapmak için 1999 da İstanbul da üç ay askerlik yaptı ondan Van Başkale de 15 ay boyunca askerlik görevimi tamamladı ondan vatani görevini tamamlayan başkan Seven iş hayatıma devam etti iki yıl boyunca Mardin’de çalıştı Mardin’den sonra Irak’ta gelen iş teklifi kabul ederek
Irağa giderek beş yıl çalıştı buradaki görevi bitince başkan Seven İstanbul’a yerleşme kararı alarak İstanbul da Buketist lahmacun da iş başı yaptı beşinci yılımı dolduran başkan Seven burda hala görevine devam etmektedir.
Başkan Seven bir çok mesleki dernekte görev aldı ve kendi gibi yedi meslektaşı ile bir arayarak Anadolu şef aşçılar derneğini kurdu. Başkan Seven halan Anadolu Şef Aşçılar Derneği başkanlığını görevine devam etmektetir. Başkan Seven kurulan Mutfak Sanatları ve Gastronomi Federasyonun kurucu üye derneği ve ayrıca da Gençlik Kolları Başkanlığın kurucu başkanlığını ve yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.